Adımız, Öğrencilerimizin Başarılarıyla yükseliyor

1989 yılından bu yana edindiğimiz deneyimlerle güçlenerek eğitim yolculuğumuza devam ediyoruz. Özel Sarıçam Altıneller Temel Lisesi olarak öğrencilerini en iyi üniversite ve bölümlere yerleştiren okulumuz 2019’da eğitim hayatına Fen ve Anadolu Lisesi olarak devam edecek.

Öğrencilerimizi, ilgileri, yetenekleri ve yeterlilikleri doğrultusunda kendilerini geliştirebilmeleri, yapılarına en uygun alanları seçmeleri, bu alanlar ile ilgili temel beceri ve bilgileri edinmeleri, kendilerine en uygun bölümlere sahip üniversitelere yerleşmeleri doğrultusunda destekleriz. 10.Sınıftan itibaren öğrencilerimizi yetenekleri ve ilgileri doğrultusunda seçmeli derslerle Fen Bilimleri, Türkçe-Matematik, Sosyal Bilimler veya Yabancı Dil alanlarından birine yönlendirir; Millî Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun, YKS’de en üst düzey başarı hedefi ile eğitim almalarını sağlarız. Derslerimizin tamamını, akıllı sınıflarda  ve modern teknoloji ile donatılan laboratuvarlarımızda gerçekleştiririz.

Altıneller Okulları bursluluk sınavı ve liselere geçiş sınavı (LGS) sonuçlarına göre öğrenci kabul eden Fen Lisemiz; sistemli olmanın ve disiplinin öğrenci başarısında büyük pay sahibi olduğunun bilinciyle çalışmalar yapar. Fen lisemizin temel hedefi öğrencilerini iyi üniversitelerin sayısal tabanlı en iyi bölümlerine yerleştirmektir.

20-24 kişilik olan sınıflarımız homojendir. Gruplar, öğrencilerimizin girmiş oldukları deneme sınavları ortalamaları ve göstermiş oldukları başarı performansına göre belirlenir. Belirlenen bu seviye grupları öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda bire bir ilginin ve takviyenin oluşmasına zemin sağlar.

Fen lisemizin amacı daha hızlı düşünen, yazılımı ve teknolojiyi bilen girişimci bilim insanları yetiştirmektir. Bu bilinçle okulumuzda TÜBİTAK, Matematik ve Fen Olimpiyatları çalışmalarına büyük önem verilmektedir. İyi İngilizce konuşmanın bilimde ve iş hayatında tartışmasız öneminin bilincinde olan okulumuz İngilizce dil eğitimine önem vermektedir.

TYT-AYT Sınavlarına Hazırlık Programı

Altıneller Fen ve Anadolu Lisesinde öğrencilerimiz üniversite hazırlık programına 9. Sınıftan itibaren başlamaktadırlar. Öğrencilerimiz danışmanlar eşliğinde hedef belirleme sürecinden geçtikten sonra ön hazırlık sürecine dahil olmaktadırlar. İlerleyen süreçte öğrencilerimiz amaçlarına göre özenle oluşturulan sınıflarda eğitim almaya devam ederler. TYT-AYT sınavlarına hazırlık kapsamında öğrencilerimiz 9-10 ve 11.Sınıflarda görmüş oldukları konulardan oluşan yıl içine yayılmış periyodik deneme sınavlarına girmektedirler. Bu sınavlar sayesinde öğrencilerimiz test tekniğini geliştirirken aynı zamanda kazanımları eş zamanlı olarak okulumuz tarafından takip edilir.

11. Sınıftan itibaren dersler müfredatı kapsayacak şekilde üniversite sınavlarına yönelik hazırlanmaktadır. Branşında uzman eğitimcilerden oluşan Altıneller Okulları öğretmen kadrosu yapılan sınavların istatistiklerini inceleyerek ürettikleri çözümler ile öğrencilerimizin başarılarını en üst seviyeye taşımaktadırlar. Rehberlik birimi ve mentör öğretmenler tarafından detaylı bir şekilde incelenen analizler sonucunda öğrencilerimize haftalık çalışma programları uygulanıyor. Hafta Sonları TYT-AYT  kamp programları ile öğrencilerimiz bir sınav süresi boyunca konsantrasyonu hiç bozulmadan, verimli bir şekilde soru çözebilme becerisi kazanırlar.

Sınavlara hazırlık kapsamında mentör öğretmen ve rehberlik birimimiz tarafından uygulanan ortak çalışmalar ile sınav öncesi büyük önem taşıyan motivasyon ve sınav kaygısı konularında öğrencilerimize ve velilerimize seminer çalışmaları yapılmaktadır.

HIZLI İLETİŞİM FORMU

Adım Soyadım*

Eposta Adresim*

Telefon Numaram*

İletiniz

6698 SAYILI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU KAPSAMINDA BİLGİLENDİRME

"Bilgilendirmeyi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen şekilde kullanılmasına onay ve izin veriyorum."